DELL
DELL Ultrasharp 27 4K Premiercolor Up2720Qa 27" Monitor (zwart)
Monitor · EAN 5397184657218
- Schermdiagonaal
- 27 inch
- Resolutie
- 4K Ultra HD (3840×2160)
- Verversingsfrequentie
- 60 Hz
- Paneeltype
- IPS
Dell UltraSharp UP2720QA is een 27-inch 4K PremierColor-monitor met ingebouwde colorimeter, 100% Adobe RGB-dekking en Thunderbolt 3-aansluiting voor kleurkritisch werk.
Oordeel van de redactie · bijgewerkt · Zo beoordelen wij
Laagste totaalprijs (geschat)~ € 995,00bij Bol.com
Laagste productprijs: € 995,00(excl. verzending)
Op voorraad · morgen in huis
Prijzen
Eén winkel biedt dit product aan; er is niets te vergelijken.
Prijzen bijgewerkt 1 winkel, 1 op voorraad
| Winkel | Levering | Prijs | Verzending | Totaal | Naar de winkel |
|---|---|---|---|---|---|
| Morgen | € 995,00 | onbekend | € 995,00 | Bekijk bij Bol.com |
Totaalprijs is prijs plus verzendkosten; ~ betekent dat de verzendkosten niet bekend zijn. Wij ontvangen een commissie als je via onze link koopt, dat verandert de prijs en de volgorde niet.
Prijsverloop
Beweeg over de grafiek om de prijs op een dag te zien.
- Laagste 12 maanden€ 995,00
- Laagste 6 maanden€ 995,00
- Gemiddeld 90 dagen€ 1.046
- Hoogste 12 maanden€ 1.049,00
Specificaties
| Schermdiagonaal | 27" |
|---|---|
| Resolutie | 4K UHD |
| Verversingsfrequentie | 60 Hz |
| Paneeltype | ips |
| Responstijd | 8 mm |
| Horizontale Resolutie | 3840 |
| Verticale Resolutie | 2160 |
|---|---|
| Beeldverhouding | 16:9 |
| Pixeldichtheid | 163 PPI |
| Pixel Pitch | 0,16 mm |
| Gebogen scherm | Nee |
| Schermcoating | Anti-glare, 3H hard |
Scherm
| Schermdiagonaal | 27" |
|---|---|
| Horizontale Resolutie | 3840 |
| Verticale Resolutie | 2160 |
| Resolutie | 4K UHD |
| Beeldverhouding | 16:9 |
| Pixeldichtheid | 163 PPI |
| Pixel Pitch | 0,16 mm |
Paneel
| Paneeltype | ips |
|---|---|
| Gebogen scherm | Nee |
| Schermcoating | Anti-glare, 3H hard |
Prestaties
| Verversingsfrequentie | 60 Hz |
|---|---|
| Responstijd | 8 mm |
| G-Sync Module | Nee |
Beeld
| Helderheid | 250 nits |
|---|---|
| Contrast Ratio | 1300:1 |
| Kleurdiepte | 10 bit |
| DCI-P3-dekking | 98 |
| Adobe RGB | 100 |
| Kijkhoek (H) | 178 |
| Kijkhoek (V) | 178 V |
Aansluitingen
| HDMI-poorten | 2 |
|---|---|
| HDMI-versie | 2.0 |
| DisplayPort | 1 |
| DisplayPort-versie | 1.4 |
| USB-C-poorten | 2 |
| USB-C Power Delivery | 90 W |
| USB Hub Poorten | 4 |
| USB Hub Versie | 3.2 |
| 3,5 mm audio-uitgang | Ja |
Audio
| Ingebouwde speakers | Nee |
|---|
Features
| Ingebouwde KVM-switch | Nee |
|---|
Ergonomie
| VESA-montage mogelijk | 100x100 |
|---|---|
| Hoogteverstelbaar | Ja |
| Hoogteverstelling | 130 mm |
| Kantelen | Ja |
| Draaien | Ja |
| Pivot (kantelbaar naar staand) | Ja |
Afmetingen
| Breedte | 611 mm |
|---|---|
| Hoogte | 433 mm |
| Hoogte zonder Standaard | 375 mm |
| Diepte | 212 mm |
| Diepte zonder Standaard | 50 mm |
| Gewicht | 5,55 kg |
| Kleur | Black |
Product Informatie
| Merk | DELL |
|---|---|
| EAN | 5397184657218 |
| Garantie | 3 |
Klopt er iets niet? 47 gecontroleerde velden in 10 groepen.
Ons oordeel
Dell UltraSharp UP2720QA is een 27-inch 4K PremierColor-monitor met ingebouwde colorimeter, 100% Adobe RGB-dekking en Thunderbolt 3-aansluiting voor kleurkritisch werk.
Door Redactie PCBuildMate, bijgewerkt op .
Pluspunten
- Ingebouwde colorimeter kalibreert automatisch en concurreert met de X-Rite i1Display Pro
- Volledige Adobe RGB-dekking en 98% DCI-P3 volgens Dell
- Twee Thunderbolt 3-poorten, waarvan upstream 90W levert aan een laptop
- Echte 10-bits kleurdiepte zonder 8-bit plus FRC-constructie
- Hoge paneel-uniformiteit vergelijkbaar met duurdere EIZO en NEC-monitoren
Minpunten
- Hoge aanschafprijs en CalMAN-software wordt niet meegeleverd
- Piekhelderheid van 250 cd/m² is aan de lage kant voor een pro-monitor
- Gemeten contrastverhouding blijft fors onder de opgegeven 1300:1
Geschikt voor
- Professionele fotografen en retoucheurs die in Adobe RGB werken
- Studio's die volgens een vast schema willen kalibreren
- Mac- en laptop-gebruikers die met één kabel beeld, data en lading willen
Minder geschikt voor
- HDR-videobewerking waarvoor hogere helderheid en local dimming nodig zijn
- Gebruikers die adaptive sync voor vloeiende beelden zoeken
- Kopers met een beperkt budget die geen aparte CalMAN-licentie willen aanschaffen
Meer over dit product
Kleurruimte en uniformiteit
Het paneel dekt volgens Dell het Adobe RGB- en DCI-P3-spectrum vrijwel volledig, respectievelijk 100% en 98%, en haalt 80% van de BT.2020-norm. PCMag mat na kalibratie een Adobe RGB-dekking van 97,9% en een DCI-P3-dekking van 92,6%. Photography Life testte de uniformiteit van het paneel met een 5×5-displayCAL-rooster en zag dat elke cel binnen de aanbevolen tolerantie bleef; iets dat de reviewer eerder alleen bij duurdere EIZO- en NEC-monitoren was tegengekomen. Het 10-bits paneel levert volgens PetaPixel een echte 10-bits kleurdiepte, in tegenstelling tot sommige concurrenten die 8-bit plus FRC gebruiken om 10-bit na te bootsen.
Aansluitingen en ergonomie
De monitor beschikt over twee Thunderbolt 3-poorten (upstream en downstream), vier USB 3.2-poorten, een DisplayPort 1.4-ingang en twee HDMI 2.0-aansluitingen. Via de upstream Thunderbolt 3-poort kan een aangesloten laptop tot 90W stroom ontvangen, zodat één kabel beeld en stroom levert en tegelijk de USB-hub voedt. PCMag benadrukt dat deze opzet bijzonder handig is voor Mac-gebruikers. Voor ergonomie biedt de monitor een hoogteverstelling van 130 mm, een pivot-functie voor portretmodus, een tilt van -5° tot +21° en een swivel van 45° naar beide kanten. Een afneembare zonneklep wordt meegeleverd voor wie in een lichte studio werkt.
Beperkingen in beeld en helderheid
De piekhelderheid blijft beperkt tot 250 cd/m², wat laag is voor een monitor in deze prijsklasse. PCMag stelt expliciet dat deze helderheid aan de lage kant is voor een professioneel scherm, zeker in vergelijking met rivalen die 350 nits of meer halen. Ook de gemeten contrastverhouding bleef in de PCMag-test ver onder de opgegeven 1300:1, met als beste meetwaarde ongeveer 840:1 in Adobe RGB-modus. Photography Life merkt op dat de UP2720Q daardoor geen HDR10-ondersteuning biedt, een bewuste keuze van Dell omdat het paneel dat wegnivelleren niet aankan. Wie HDR-content bewerkt, kan dus beter naar een scherm met hogere helderheid en lokale dimming uitwijken.
Gebruikservaring in de praktijk
Photography Life beschrijft de bouwkwaliteit als uitstekend; het scherm voelt stevig op zijn zware standaard. De knoppen onderaan de rand zijn conventionele drukknoppen in plaats van touchgevoelige bediening, wat in de praktijk prettig werkt. Het OSD-menu geeft toegang tot kalibratiedoelen en uniformiteitscompensatie, en laat je vaste schema’s instellen. Een kanttekening van PCMag is dat de CalMAN-software die de hardwarekalibratie aanstuurt niet wordt meegeleverd en apart aangeschaft moet worden. Wie liever met eigen externe apparatuur kalibreert, kan met een ander scherm in deze klasse geld besparen, maar de automatische aanpak via het menu is voor veel studio’s een duidelijke meerwaarde.
Vergelijk dit product met alle monitoren in ons overzicht.
Deze producttekst is samengesteld met AI-ondersteuning op basis van fabrieksspecificaties en onafhankelijke reviews, en wordt geredigeerd volgens onze redactieregels. Prijzen en beschikbaarheid komen rechtstreeks van de webshops en worden dagelijks bijgewerkt. Wij testen hardware niet zelf.
Wat bouwers en testers melden
- Bronnen onderzocht
- 3
- Geanalyseerd op
Twee van de drie bronnen die dit scherm bespreken, stuiten op een helderheid die lager uitvalt dan je van een pro-monitor zou verwachten. Een recensie beschrijft dat de opgegeven luminantie en contrast bescheiden zijn voor deze klasse, en vergelijkt de score met een concurrerend scherm dat een hogere opgegeven helderheid haalt.
Helderheid zoals gemeten, niet zoals opgegeven
2 van 3 bronnen · kanttekening
Rated luminance and contrast ratio are 250 nits ... The luminance ... is low for a pro monitor; the ViewSonic VP2785-4K is rated at 350 nits.
PCMag
Reviews
Dit product heeft nog geen goedgekeurde reviews.

