iiyama
iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 31.5" Monitor (zwart)
Monitor · Artikelnummer HB3201UHSNP-B1 · EAN 4948570125395
- Schermdiagonaal
- 31,5 inch
- Resolutie
- 4K Ultra HD (3840×2160)
- Verversingsfrequentie
- 60 Hz
- Paneeltype
- IPS
iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 31.5" Monitor (zwart) — Grote 4K IPS-monitor voor fotografen en ontwerpers, met uitgebreide kleuromvang en USB-C power delivery.
Laagste totaalprijs (incl. verzending) € 693,48 bij CAPS
Laagste productprijs: € 687,53 (excl. verzending)
Op voorraad · 1–2 werkdagen
Prijzen
8 winkels, gesorteerd op wat je echt betaalt: prijs plus verzendkosten.
Prijzen bijgewerkt 8 winkels, 8 op voorraad
| Winkel | Levering | Prijs | Verzending | Totaal | Naar de winkel |
|---|---|---|---|---|---|
| CAPS Laagste totaalprijs | 1–2 werkdagen | € 687,53 | € 5,95 | € 693,48 | Bekijk bij CAPS |
| Alternate | 1 werkdag | € 699,00 | gratis | € 699,00 | Bekijk bij Alternate |
| Azerty | 1 werkdag | € 699,00 | gratis | € 699,00 | Bekijk bij Azerty |
| Megekko | 2 werkdagen | € 699,00 | gratis | € 699,00 | Bekijk bij Megekko |
| Yorcom | 1 werkdag | € 699,00 | gratis | € 699,00 | Bekijk bij Yorcom |
| Senetic | 5 werkdagen | € 712,81 | € 13,42 | € 726,23 | Bekijk bij Senetic |
| Galaxus | 7–9 werkdagen | € 774,76 | gratis | € 774,76 | Bekijk bij Galaxus |
| Conrad | 13–20 werkdagen | € 915,00 | gratis | € 915,00 | Bekijk bij Conrad |
Totaal = prijs + verzending · ~ = verzending onbekend · Levertijd in werkdagen, volgens de winkel · Wij ontvangen mogelijk een commissie; prijs en volgorde veranderen daar niet door.
vanaf € 687,53 bij 8 winkels; met verzending erbij betaal je nu bij CAPS het minst. De laagste prijs daalde de afgelopen 30 dagen met 2%.
Prijsverloop
Beweeg over de grafiek om de prijs op een dag te zien. Kies een winkel om zijn eigen verloop te tonen.
Prijsinzicht
- Laagste 12 maanden € 673,55
- Laagste 6 maanden € 673,55
- Gemiddeld 90 dagen € 696
- Hoogste 12 maanden € 699,00
Specificaties
| Schermdiagonaal | 31,5" |
|---|---|
| Resolutie | 4K Ultra HD (3840×2160) |
| Verversingsfrequentie | 60 Hz |
| Paneeltype | IPS |
| Responstijd | 4 mm |
| Horizontale Resolutie | 3840 |
| Verticale Resolutie | 2160 |
|---|---|
| Beeldverhouding | 16:9 (breedbeeld) |
| Pixeldichtheid | 140 PPI |
| Pixel Pitch | 0,18 mm |
| Gebogen scherm | Nee |
| Schermcoating | Mat (anti-glare) |
Scherm
| Schermdiagonaal | 31,5" |
|---|---|
| Horizontale Resolutie | 3840 |
| Verticale Resolutie | 2160 |
| Resolutie | 4K Ultra HD (3840×2160) |
| Beeldverhouding | 16:9 (breedbeeld) |
| Pixeldichtheid | 140 PPI |
| Pixel Pitch | 0,18 mm |
Paneel
| Paneeltype | IPS |
|---|---|
| Gebogen scherm | Nee |
| Schermcoating | Mat (anti-glare) |
HDR
| HDR | HDR |
|---|---|
| HDR Certificering | HDR 400 |
| Piek Helderheid (HDR) | 400 nits |
Prestaties
| Verversingsfrequentie | 60 Hz |
|---|---|
| Responstijd | 4 mm |
| Adaptive sync | Adaptive Sync (VESA/VRR) |
| G-Sync Module | Nee |
Beeld
| Helderheid | 450 nits |
|---|---|
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Kleurdiepte | 8 bit |
| sRGB | 100 |
| DCI-P3-dekking | 99 |
| Kijkhoek (H) | 178 |
| Kijkhoek (V) | 178 V |
Aansluitingen
| HDMI-poorten | 1 |
|---|---|
| HDMI-versie | 2.0 |
| DisplayPort | 1 |
| DisplayPort-versie | 1.2 |
| USB-C-poorten | 1 |
| USB-C Power Delivery | 96 W |
| USB Hub Poorten | 4 |
| USB Hub Versie | 3.2 Gen 1 |
| 3,5 mm audio-uitgang | Ja |
Audio
| Ingebouwde speakers | Ja |
|---|---|
| Speaker Vermogen | 5 W |
Features
| Ingebouwde KVM-switch | Ja |
|---|---|
| PiP/PbP | Ja |
Ergonomie
| VESA-montage mogelijk | Ja |
|---|---|
| Hoogteverstelbaar | Ja |
| Hoogteverstelling | 150 mm |
| Kantelen | Ja |
| Draaien | Ja |
| Pivot (kantelbaar naar staand) | Ja |
Energie
| Energieklasse | F |
|---|---|
| Verbruik/1000h | 32 |
| Energieklasse (HDR) | G |
| Verbruik/1000h (HDR) | 40 |
Afmetingen
| Breedte | 714 mm |
|---|---|
| Hoogte | 588 mm |
| Hoogte zonder Standaard | 412 mm |
| Diepte | 260 mm |
| Diepte zonder Standaard | 54 mm |
| Gewicht | 9 kg |
| Kleur | Zwart |
Product Informatie
| Merk | iiyama |
|---|---|
| EAN | 4948570125395 |
| Releasedatum | 01-07-2025 |
| Garantie | 3 |
Klopt er iets niet? 58 gecontroleerde velden in 12 groepen.
Ons oordeel
Grote 4K IPS-monitor voor fotografen en ontwerpers, met uitgebreide kleuromvang en USB-C power delivery. Een serieuze keuze voor professioneel kleurwerk op een ruim scherm.
Door Redactie PCBuildMate, bijgewerkt op · Zo beoordelen wij
Pluspunten
- 31.5 inch 4K-resolutie biedt ample werkruimte voor lay-out, foto- en videobewerkingvak
- IPS-paneel met 100% sRGB en 99% DCI-P3 kleuromvang, ideal voor professioneel kleurwerk
- USB-C met 96 watt power delivery maakt de monitor een laadstation voor laptops
- Volledige ergonomie: hoogteverstelling, zwenking, pivot en kanteling voor comfort
- KVM-switch en ingebouwde speakers vormen een praktische werkstationoplossing
Minpunten
- Slechts 60 Hz refresh rate maakt deze monitor ongeschikt voor gaming of snelle esports
- HDMI 2.0 en DisplayPort 1.2 zijn oudere versies die lagere resolutie-refresh-combinaties kloppen dan moderne kaarten
- HDR400 is standaard voor professioneel werk maar niet het helderste beschikbare, DisplayHDR 600 of 1000 biedt meer speelruimte
Geschikt voor
- Fotografen en fotobewerkers met intensieve kleurvereisten
- Grafisch ontwerpers en videomonteerders die veel werkbreedte nodig hebben
Minder geschikt voor
- Gamers die hoge refresh rates (144 Hz+) en snelle respons prioriteit geven
- Wie een klein compact scherm voor kantoor of budgetvoordeel zoekt
Meer over dit product
ProGraphic HB3201UHSNP-B1: 31.5 inch 4K en IPS-paneel: ruimte en kleurtrouw
Het grote formaat met 4K-resolutie geeft veel werkbreedte voor lay-outwerk, fotobewerking en videomontage. De pixeldichtheid van 140 ppi zorgt voor een scherp beeld. Het IPS-paneel levert de kleurnauwkeurigheid die creatief werk vraagt, met brede kijkhoeken en consistent kleurvak over het scherm.
Kleurruimte en HDR op de ProGraphic HB3201UHSNP-B1
Met 100 procent sRGB en 99 procent DCI-P3 dekking is dit een monitor voor professioneel kleurwerk. De HDR400-certificering biedt extra helderheid in de highlights, hoewel dit geen ultrahelder HDR-topstuk is. Wie met professionele kleurenprofielen werkt, zal dit bereik waarderen.
Aansluitingen en USB-C opstelling
De monitor heeft HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 en USB-C met 96 watt power delivery. Dat laatste is bijzonder nuttig als je de monitor als laadstation voor een laptop gebruikt. De ergonomie (hoogteverstelling, zwenking, pivot) ondersteunt langdurig comfortabel werken.
Voor wie past deze monitor
Een logische keuze voor fotografen, videomakers en grafisch ontwerpers die een groot, kleurnauwkeurig scherm voor professioneel werk willen. Wie gamen voorrang geeft, kiest beter voor hogerefresh-monitors.
Vergelijk dit product met alle monitoren in ons overzicht.
Deze producttekst is gebaseerd op fabrieksspecificaties en onafhankelijke reviews en is opgesteld volgens onze redactieregels. Prijzen en beschikbaarheid komen rechtstreeks van de webshops en we werken ze minimaal twee keer per dag bij. Wij testen hardware niet zelf.
Wat recensenten ervan vinden
De iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 krijgt van testers en kopers vooral lof voor kleurwerk en werkplekfuncties. TechRadar noemt de fabriekskalibratie, het kleurbereik van 99% DCI-P3 en de scherpe tekstrendering als sterke punten, terwijl pcactive een goede kleurafdekking mat maar de schermuniformiteit als minder strak beoordeelde. Een gebruikersreview bij LDLC meldt een duidelijk hoger contrast dan bij eerdere iiyama-schermen. De USB-C-dock met 96 watt, RJ45, USB-hub en KVM-switch wordt door meerdere bronnen als het praktische hoogtepunt genoemd.
De beperkingen zijn even consistent: het 60Hz-paneel oogt traag naast hogere verversingssnelheden, IPS Black 2.0 houdt een zichtbare glow in zwart, HDR400 mist local dimming, de DisplayPort-uitgang stopt bij 2560x1440 en de ingebouwde speakers worden als matig beoordeeld. Voor creatief werk lijkt deze 32-inch 4K-monitor daardoor vooral sterk in kleur en aansluitmogelijkheden, minder in respons en in geluid.
- De fabriekskalibratie en brede kleurafdekking gelden als het sterkste punt: TechRadar noemt nette kalibratie met kleuropresets en 99% DCI-P3, pcactive meet 100% sRGB, 90% AdobeRGB en 98% DCI-P3 met me1 van de 5 recensies (ze spreken elkaar tegen)
- IPS Black 2.0 levert aantoonbaar meer contrast, maar blijft zichtbaar IPS: TechRadar ziet nog glow in zwart en mist local dimming voor echte HDR, terwijl c't juist 3000:1 statisch contrast en behouwen1 van de 5 recensies (ze spreken elkaar tegen)
- De beperking tot 60Hz is de meest herhaalde ergernis: TechRadar noemt trage respons en judderende bewegingsweergave, pcactive vermeldt de beperkte verversingssnelheid als minpunt.1 van de 5 recensies (ze spreken elkaar tegen)
- De werkplekfuncties (USB-C-dock met 96W, RJ45, USB-hub, KVM-switch) worden door meerdere bronnen als het praktische hoogtepunt genoemd, ook als vervanging van een losse dockingstation.1 van de 5 recensies (ze spreken elkaar tegen)
- Daisy chainen via de DisplayPort-uitgang werkt niet op volledige 4K: TechRadar en pcactive noemen2560x1440 als maximum, met 4K alleen op 30Hz en een schokkerig beeld.1 van de 5 recensies (ze spreken elkaar tegen)
- De ingebouwde speakers worden als zwak ervaren: pcactive omschrijft hun geluidsprestatie als matig, ook al vermeldt de specificatie 2x2,5W.1 van de 5 recensies (ze spreken elkaar tegen)
- Montage en transport worden als degelijk beoordeeld: overclocking.com beschrijft een kofferachtige doos met dikke schuimblokken en een FRONT-logo voor een scherm van 9 kg, en c't noemt de voet volledi1 van de 5 recensies
- Een koper adviseert vooraf te controleren of de videokaart de native resolutie van het scherm aankan, anders blijft het kwaliteitsvoordeel volgens hem beperkt.1 van de 5 recensies
Gelezen op : techradar.com, pcactive.nl, overclocking.com, ct.nl, testberichte.de, ldlc.com, youtube.com.
Wat bouwers en testers melden
- Bronnen onderzocht
- 4
- Geanalyseerd op
Wat opviel, is dat het gedrag van de aansluitingen in de praktijk in 2 van de 4 bronnen wordt besproken, waarbij de ervaringen uiteenlopen. Een recensie beschrijft de genoemde praktijkervaring met de aansluitingen. De kleurdekking in de praktijk komt in 2 van de 4 bronnen aan bod. Een recensie beschrijft de genoemde kleurdekking tijdens het praktijkgebruik.
Gedrag van de aansluitingen in de praktijk
2 van 4 bronnen · verdeeld
Kleurdekking in de praktijk
2 van 4 bronnen · pluspunt
Vergelijkbaar
Alternatieven in dezelfde prijsklasse
- ROG Strix Xg32Ucwmg 4K WOLED 4K, Dual Mode 31.5" Monitor…
vanaf € 855,43
Vergelijkbare monitoren (8)
- GIGABYTE MO27U2 27" Monitor (zwart)
vanaf € 569,00
- ASUS ZenScreen Duo MQ149CD 14" Monitor (zilver)
vanaf € 568,31
- Neovo AG Neovo SX-15G 15" XGA monitor
vanaf € 598,45
- Alienware AW2725Q 4K 27" Monitor (zwart)
vanaf € 599,00
- MSI Mag 271Qpx E2
vanaf € 552,95
- ASUS ROG Strix Xg27Acdng 26.5" Monitor (zwart)
vanaf € 606,47
- LG UltraGear 27GX700A-B 27-inch 26.5" Monitor (zwart)
vanaf € 537,00
- Monitor Samsung Odyssey OLED G6 G60SD 27" Monitor
vanaf € 531,00
Reviews
Nog geen reviews
Wees de eerste die dit product beoordeelt.








